fotogrametria


FOTOGRAMETRIA NISKIEGO PUŁAPU

Nasze usługi fotogrametryczne wykonywane są przy pomocy nowoczesnych platform bezzałogowych i wykorzystywane są w branży budowlano-drogowej, jako niezastąpione narzędzie wspierające analizę projektowania, jak również procesu inwentaryzacyjnego nadzorowanych inwestycji (postęp prac, pomiar objętościowy hałd i surowców budowlanych). Usługi nasze dostarczamy jednostkom samorządu terytorialnego w celu rejestracji zmian zachodzących w infrastrukturze gruntowej (mapy miejskie, gminne, powiatowe). Wykonujemy również naloty dla branży geodezyjnej, oraz pozyskujemy niezbędne dane do opracowań w segmencie energetycznym, górniczym, inwestycyjnym, agro-rolniczym oraz w kwestiach związanych z ochroną środowiska i zarządzaniem gospodarką leśną. Wykonywane przez nasz zespół ortofotomapy i fotoplany wspomagają na każdym etapie proces planowania, projektowania, wykonawstwa i odbioru końcowego nadzorowanych inwestycji.

ORTOFOTOMAPY

wykonujemy zdjęcia lotnicze i fotomapy w paśmie widzialnym (RGB) o rozdzielczości do 2cm na piksel, zarejestrowane w dowolnym układzie współrzędnych.

Głównymi zaletami wykorzystania fotogrametrii niskiego pułapu za pomocą UAV to, niski koszt jednostkowy dla niewielkich obszarów w porównaniu z tradycyjną fotogrametrią lotniczą, oraz możliwość wielokrotnego powtarzania nalotu, pozwalającego na dokumentowanie zachodzących zmian na powierzchni ziemi. Atutem fotogrametrii niskiego pułapu jest niezależność względem zachmurzenia nieba, a także szerokokątne kamery pozwalające na odfotografowanie obiektów normalnie przysłoniętych np. przez korony drzew lub dachy.

NUMERYCZNE MODELE TERENU DSM

przygotowujemy modele pokrycia terenu (DSM) o rozdzielczości terenowej do kilkunastu cm na piksel.

Nasze platformy bezzałogowe wykorzystywane w nalotach fotogrametrycznych, to płatowce i wielowirnikowce wyposażone w kamery światła widzialnego RGB, cechujące się wysokimi parametrami pozyskiwanych danych. Nasze wyposażenie umożliwia wykonywanie misji fotogrametrycznych w zróżnicowanych warunkach terenowych, co przy modułowości naszych statków bezzałogowych i wyposażenia logistycznego, pozwala na szybkie dostosowanie się do charakteru wykonywanej misji, co ma przełożenie na czas jej wykonania i dostarczenia ostatecznego produktu dla Klienta.

MODELOWANIE 3D - CHMURY PUNKTÓW

dostarczamy trójwymiarowe modele terenu w postaci chmur punktów lub siatek trójkątów.

PROCES POZYSKIWANIA DANYCH

za pomocą naszych nowoczesnych platform bezzałogowychdronexpress | showrell 2016

ZDJĘCIA UKOŚNE I FILMY

rejestrujemy i dokumentujemy procesy inwestycyjno - budowlane z powietrza i ziemi

Napędza nas pasja do lotnictwa i nowych technologii. Korzystamy z wiedzy i kilkunastoletniego doświadczenia w zakresie konstruowania i operowania bezzałogowymi platformami latającymi. Dzięki naszym platformom specjalizujemy się w opracowywaniu obszarów o powierzchni od kilku hektarów do kilkudziesięciu kilometrów kwadratowych. Kładziemy nacisk na wdrażanie najnowszych dostępnych na rynku rozwiązań, dzięki czemu nasze usługi charakteryzują się bardzo dobrym stosunkiem ceny do jakości, przy równoczesnym pozyskaniu danych w jak najkrótszym czasie.

Team Dronexpress tworzą doświadczeni i certyfikowani operatorzy bezzałogowych statków powietrznych z uprawnieniami do lotów VLOS i BVLOS, mający duże doświadczenie zdobyte w cywilnym lotnictwie załogowym oraz w SZRP w kraju i poza jego granicami.

Zapraszamy do kontaktu z naszym zespołem, który w dziedzinie fotogrametrii i innych usług z powietrza służy fachowym doradztwem i wiedzą.